Jak kobieta kobiecie - konkurs

Konkurs na Dzień Kobiet

Drodzy Czytelnicy, prezentujemy zwycięską polecajkę autorstwa Pani Alicji Kukli-Kowalskiej. Serdecznie gratulujemy!

Książka Caroline Criado Perez wywarła na mnie ogromne wrażenie, ale przede wszystkim otworzyła oczy na aspekty życia codziennego, gdzie kobiety nie są w ogóle brane pod uwagę. „Niewidzialne kobiety. Jak dane tworzą świat skrojony pod mężczyzn” wskazuje jak przez lata świat którym jesteśmy otoczone, był programowany tylko pod mężczyzn, pod ich potrzeby, ich fizyczną budowę, ich oczekiwania i wyobrażenia. Codzienność jaka nas otacza w ogóle nie brała pod uwagę kobiet – cały model życia został i nadal jest układany i projektowany pod mężczyzn. Począwszy od kwestii bezpieczeństwa i projektowania pasów samochodowych, które uwzględniają tylko sylwetkę męską, przez leki sprawdzone i zbadane tylko dla mężczyzn, czy normy obowiązujące w prawie pracy. Kobiety są totalnie pominięte, albo inaczej to ujmując, połowa ludzkości nie jest brana pod uwagę. Ta książka naświetla dogłębnie tę problematykę z ogromną ilością przykładów i danych z całego globu. Warto do niej zajrzeć, aby zgłębić wiedzę, gdzie i jak jesteśmy pomijane, bo pewnie tego nie zauważamy, gdyż od dzieciństwa pokierowano nas tak, abyśmy przyjęły wiele aspektów życia za „normę”. To znakomita pozycja, którą poleciłam już swojej dorastającej córce,  koleżankom i polecam każdej kobiecie, a zwłaszcza tej, która uważa, że przecież mamy równość. To pozorna równość, na którą ja się nie godzę  i warto, aby inni też to zauważyli.

 

 

Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy wszystkie nasze Czytelniczki powyżej 16 roku życia do wzięcia udziału w konkursie „Jak Kobieta Kobiecie„.

Jeśli czytałyście jakąś mądrą, inspirującą, wartościową, albo po prostu piękną książkę o sprawach współczesnych kobiet, która wywarła na Was ogromne wrażenie, polećcie ją innym Czytelniczkom!

Wystarczy w kilku zdaniach zachęcić inne kobiety do przeczytania wybranej książki. Na Wasze polecajki czekamy do 15 marca. Możecie wysłać je na adres mailowy Biblioteki (biblioteka@tarnowo-podgorne.pl) lub przynieść do Biblioteki w Tarnowie lub dowolnej Filii.

Wszystkie polecajki opublikujemy na naszej stronie, a najlepszą nagrodzimy baaaardzo kobiecą książką Agnieszki Maciąg pt. Dziennik radości.

Zamieszczamy regulamin konkursu. Koniecznie się z nim zapoznajcie.