Ryszard Ćwirlej - foto.

WIECZÓR Z KRYMINAŁEM W BIBLIOTECE

Miłośników kryminałów – i nie tylko -zapraszamy na spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejempisarzem, dziennikarzem oraz wykładowcą. Ryszard Ćwirlej ukończył socjologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracował jako reporter w TVP Katowice oraz w poznańskim oddziale TVP. Był szefem redakcji Teleskopu. W roku 2010 został członkiem zarządu do spraw programowych poznańskiego Radia Merkury. W roku 2015 odszedł z radia. Obecnie jest wykładowcą na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Ryszard Ćwirlej znany jest przede wszystkim jako autor powieści kryminalnych, których akcja toczy się od lat osiemdziesiątych XX wieku do czasów współczesnych, w Poznaniu i innych miejscach Wielkopolski. Jest twórcą nowego gatunku literackiego – powieści neomilicyjnej.

Spotkanie odbędzie się 1 grudnia o godzinie 18:00 w Bibliotece Publicznej w Tarnowie Podgórnym, przy ulicy Ogrodowej 2A.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się osobiście w siedzibie Biblioteki w Tarnowie Podgórnym lub telefonicznie pod numerem 61 8 14 74 11.

Ryszard Ćwirlej - fotografia
Ryszard Ćwirlej – fotografia. Fot. Adam Ciereszko