Biblioteka dawniej i dziś

Biblioteka Publiczna w Tarnowie Podgórnym powstała na przełomie lat 1947/1948.

Pierwsze wpisy w księdze inwentarzowej pochodzą z grudnia 1947 roku.

Księgozbiór w latach 1947/1948 liczył blisko 900 książek.

W 1955 roku Biblioteka dysponowała już 4 tys. vol.

W  1970 roku  zgromadziła ponad 10 tys. vol., w 2000 roku  49tys., na dzień dzisiejszy nasi czytelnicy mogą wybierać spośród ponad  60 tys. książek.

Biblioteka Publiczna w Tarnowie Podgórnym to jedyna placówka kulturalna służąca  mieszkańcom nieprzerwanie od  1947 roku.

Pierwszym miejscem gdzie mieściła się siedziba biblioteki był budynek starej szkoły w Tarnowie przy ulicy Poznańskiej (obecnie jest to budynek mieszkalny), następnie siedzibia znajdowała się przy ulicy Ogrodowej (obecnie przedszkole gminne).

W 1980 roku nastąpiła kolejna zmiana lokalizacji – z ulicy Poznańskiej 78 na ulicę Poznańska 115, gdzie do dnia dzisiejszego Biblioteka prowadzi swoją działalność.

W 2006 roku Biblioteka Publiczna Gminy Tarnowo Podgórne otrzymała wyróżnienie Marszałka Województwa Wielkopolskiego w konkursie „Biblioteka przyjazna każdemu” za profesjonalizm w gromadzeniu księgozbioru dla wszystkich czytelników.

BIBLIOTEKA DZISIAJ

Biblioteka Tarnowo Podgórne