Programy i projekty

Legimi

Co miesiąc udostępniamy naszym czytelnikom kody dostępowe do wszystkich ebooków na platformie legimi.pl. Znajdziesz tam 225 tysięcy tytułów, wśród nich najnowsze i najpoczytniejsze bestsellery (od kryminałów poprzez fantastykę aż do sensacji), literaturę faktu, reportaże, biografie, powieści dla dzieci i młodzieży.

Jak uzyskać kod?

  1. Przyjdź ze swoją kartą biblioteczną do biblioteki w Tarnowie Podgórnym lub napisz e-mail na adres: biblioteka@tarnowo-podgorne.pl podając imię i nazwisko oraz numer karty czytelnika (kody wysyłane są tylko na adres mailowy przypisany do konta czytelnika).
  2. Otrzymasz unikatowy kod, który aktywujesz na stronie www.legimi.pl/wbppoznan/  (kody wydawane są pierwszego roboczego dnia danego miesiąca kalendarzowego – wcześniejsze maile z prośbą o kod nie będą brane pod uwagę).
  3. Utwórz darmowe konto na platformie legimi.pl
  4. Wypożyczaj i pobieraj książki bezpośrednio w aplikacji Legimi.
  5. I czytaj:-)

Każdy z kodów ważny jest w miesiącu w którym został udostępniony i umożliwia dostęp do wszystkich ebooków dostępnych w katalogu legimi.pl.  W każdym miesiącu udostępniana będzie nowa pula kodów, a ich liczba jest ograniczona.

Ze względu na duże zainteresowanie i ograniczoną ilość kodów, Czytelnicy otrzymują kod co drugi miesiąc (chyba, że zostanie pula wolnych kodów). Pierwszeństwo w danym miesiącu ma Czytelnik, który w ubiegłym miesiącu kodu nie otrzymał, lub który ubiega się o kod po raz pierwszy.

Osoby, które nie wykorzystały przydzielonego kodu nie otrzymają nowego w kolejnym przysługującym miesiącu.

Program Legimi Logo

Academica

Nasza biblioteka należy do systemu bazy publikacji naukowych Academica. Umożliwia to dostęp cyfrowych zbiorów Biblioteki Narodowej, czyli do ponad 3 milionów publikacji naukowych (tekstów, artykułów, monografii, podręczników, skryptów) ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.

W bazie dostępne są dwa rodzaje publikacji:

  1. Nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane (oznaczone zieloną kropką) – dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez rezerwacji i logowania
  2. Chronione prawem autorskim – dostępne dla czytelników bezpłatnie na specjalnym terminalu w naszej Bibliotece w Tarnowie Podgórnym.

Program Academica logo

Mała książka – Wielki Człowiek

Nasza Biblioteka bierze udział w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”. Do udziału w akcji zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat, zarówno będące już naszymi czytelnikami jak i te, które dopiero chcą się zapisać!

Na starcie każde dziecko otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Szczegóły: Mały Książka Wielki Człowiek – Informacja dla rodziców

Program Mała książka - wielki człowiek logo