tort

75 urodziny Biblioteki Publicznej Gminy Tarnowo Podgórne!

We wtorek 5 grudnia świętowaliśmy 75 urodziny Biblioteki Publicznej Gminy Tarnowo Podgórne!

Uroczystość odbyła się w nowo otwartym Centrum Demokracji i Integracji Obywatelskiej. Licznie przybyli zaproszeni goście: władze Gminy, dyrektorzy zaprzyjaźnionych bibliotek powiatu poznańskiego, dyrektorzy szkół i przedszkoli i innych placówek naszej Gminy, a także Czytelnicy wyróżnieni tytułem „Zaczytanego Mieszkańca”.

Podczas jubileuszu dyrektor placówki Agnieszka Nowakowska złożyła podziękowania swojej poprzedniczce, Pani Dyrektor Iwonie Bilińskiej, czytelnikom, byłym i obecnym pracownikom, przyjaciołom Biblioteki, a także przedstawicielom władz samorządowych i instytucji, które przez lata przyczyniły się do jej powstania i ciągłego rozwoju.

Pozycję Biblioteki w lokalnej społeczności i jej pracę na rzecz rozwoju czytelnictwa, edukacji i kultury podkreślił Wójt Gminy Tadeusz Czajka oraz Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Semba, a także Dyrektor Biblioteki Wojewódzkiej i Centrum Animacji w Poznaniu.

Bardzo ważną częścią uroczystości było uhonorowanie najbardziej aktywnych czytelników wyróżniających się ogromną liczbą wypożyczonych książek lub czynnym udziałem w organizowanych wydarzeniach kulturalnych, spotkaniach autorskich i warsztatach. To właśnie im przyznaliśmy im tytuł ” Zaczytanego Mieszkańca”!

Jubileusz uświetnił występ znakomitej aktorki Teatru Muzycznego w Poznaniu Pani Lucyny Winkel-Sobczak, której akompaniował Pan Jacek Fokt.

Pani Lucyna zaczarowała publiczność pięknym głosem i niesamowitą interpretacją wykonanych piosenek. Wszyscy byli zachwyceni i czuli lekki niedosyt, że koncert już się skończył!,

u

r